Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego

25.11.2015
środa

Zwiastun „Captain America: Civil War” – czym jest wojna domowa superbohaterów?

25 listopada 2015, środa,

civil-warMarvel zaprezentował zwiastun jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów roku: „Captain America: Civil War” („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”), kontynuującego wątki z „Avengers: Czasu Ultrona” i „Kapitana Ameryki: Zimowego żołnierza”. Pytanie brzmi: dlaczego Iron Man staje tu naprzeciw Kapitana Ameryki?

Kinowe Uniwersum Marvela w przyszłym roku wejdzie w III Fazę, która zakończy się w 2019 r. pojedynkiem z potężnym Thanosem – czyli kosmicznym bytem, który stał za większością nieszczęść spływających na ziemię w filmach takich jak „Thor”, „Avengers” czy „Avengers: Czas Ultrona”. Zanim jednak superbohaterowie staną naprzeciw tego wroga, przyjdzie im stoczyć wewnętrzną walkę, gdzie liderami dwóch stronnictw będą Iron Man i Kapitan Ameryka.

Oto zwiastun:

Oraz wersja z polskim dubbingiem:

„Captain America: Civil War” („Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”) do kin wejdzie na początku maja 2016 r. Wspomniany konflikt został już zapowiedziany w „Czasie Ultrona”, gdzie spór między Stevem Rogersem (Kapitan Ameryka) a Tonym Starkiem (Iron Man) odnośnie do tego, jak bronić Ziemię przed niebezpieczeństwem, zaczynał przybierać na sile. Chodzi o tę scenę:

Komiksowa „Wojna domowa” (tak tłumaczono w Polsce ten tytuł) ze scenariuszem Marka Millara to jedno z najbardziej znanych i uwielbianych przez fanów wydarzeń w historii Marvela. Zaczyna się od tego, że rząd Stanów Zjednoczonych postanawia wydać nakaz rejestracji superbohaterów, którzy mają ujawnić swoją tożsamość i przestać działać poza prawem, zamiast tego stając się de facto państwowymi urzędnikami. Za takim rozwiązaniem opowiada się Iron Man, wraz z nim m.in. Spider-Man (to będzie debiut tej postaci w MCU), Czarna Pantera czy War Machine, przeciw jest wspomniany Kapitan Ameryka, a także Falcon, Ant-Man, Hawkeye czy Scarlet Witch.

Wśród superbohaterów, którzy dotychczas walczyli ramię w ramię z kosmitami czy zbuntowaną sztuczną inteligencją, dochodzi więc do rozłamu i w efekcie część z nich zostaje wyjęta spod prawa, a pozostali zaczynają ich ścigać. W komiksie nie obyło się nie tylko bez aresztowań, ale i śmierci niektórych postaci. Scenarzystą oryginału był zresztą Mark Millar, twórca wybitny, lubiący zaskakiwać i podejmujący odważne decyzje. Jego historia była tak dobra, że na lata odcisnęła piętno na komiksowym świecie Marvela. Dlatego „Captain America: Civil War” jest tak wyczekiwany przez fanów uniwersum kinowego i ma realne szanse przebić wynik „Avengersów”, którzy zarobili ponad 1,5 mld dolarów.

Nadzieje są tym większe, że za kamerą staną Anthony i Joe Russo, którzy zaskoczyli wszystkich „Kapitanem Ameryką: Zimowym żołnierzem”, dzięki któremu średnio popularna postać awansowała do ścisłego grona ulubieńców fanów. Sam film to zaś jeden z najlepszych obrazów komiksowych w historii.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop