Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego

9.12.2015
środa

Prezenty świąteczne dla geeków

9 grudnia 2015, środa,

ggggggggggggggggZbliżające się Święta to okazja do powiększenia swoich geekowskich skarbnic. Filmy, książki i komiksy większość z nas kupuje na co dzień. Czas więc na nieco oryginalniejsze podarunki.

Problem z gadżetami związanymi z popularnymi filmami, seriami komiksowymi czy serialami jest taki, że w Polsce wciąż jest ich mało. Z Zachodu docierają do nas produkcje z małego i wielkiego ekranu, ale jeżeli chodzi o nawiązujące do nich koszulki, figurki, repliki i tym podobne – widzimy ledwie ułamek tego, co znajdziecie w sklepach w Londynie czy Nowym Jorku.

Na szczęście ostatnie lata to rozkwit sklepów specjalizujących się w ofercie skierowanej do geeków, jest więc w czym wybierać. Poniżej znajdziecie kilkanaście propozycji. Ostrzegam, że na większość z nich potrzebny jest nieco większy budżet – taki już urok rekwizytów kolekcjonerskich.

GrumpyGeeks.eu

GrumpyGeeks.eu

Miłośnicy popkultury zazwyczaj mają całe szafy pełne T-shirtów z cytatami z Yody, zdjęciami Lora Vadera czy informujące, że noszący rzeczoną koszulkę jest załogantem statku Nostromo. Marvel i DC przodują w produkcji T-shirtów ze swoimi superbohaterami, każdy większy film czy serial inspiruje nowe linie.

Wyróżnić postanowiłem jednak GrumpyGeeks – za to, że sami przygotowują oryginalne, naprawdę pomysłowe wzory, świetnie grające głównym tematem wzoru. Może nie mają oferty na kilkadziesiąt produktów, ale są inni niż produkowane masowo Batmany czy Supermany.

Gra planszowa "Gra o tron"

Gra planszowa „Gra o tron”

Serial i książki już znajcie, może nawet graliście w grę komputerową lub planszówkę, które przeniosły Was do Westeros. Teraz jednak Siedem Królestw znajdziecie także w „Monopoly”. Wprawdzie to nie podbój na miarę Tywina Lannistera czy Daenery Targaryen, ale jednakoż zdobywa się miasta i krainy.

Żelazny Tron

Żelazny Tron

Od pięciu już sezonów na małym ekranie i niemal dwudziestu lat w księgarniach obserwujemy walkę lordów Westeros o to wyjątkowo niewygodne siedzisko. Ludzie za nie ginęli i zabijali, Wy zaś możecie kupić takowe za niecałe 300 zł.

Wprawdzie to statuetka, a nie prawdziwe tysiąc mieczy, stopionych w jedno z pomocą oddechu smoka, ale i ryzyko utraty głowy nieco mniejsze. Może taki tron sprawdziłby się jako nagroda dla zwycięzcy w „Monopoly”?

Szachy "Harry Potter" / Szachy "Władca Pierścieni"

Szachy „Harry Potter” / Szachy „Władca Pierścieni”

Skoro zaś o grach mowa – może coś bardziej tradycyjnego? Ale jednocześnie urozmaiconego faktem, że klasyczne figury znajdą bardziej wyszukane gadżety. Możemy wybierać albo między postaciami z „Władcy Pierścieni” albo grać takimi samymi szachami, jak Ron i Harry w „Kamieniu filozoficznym”.

Batman z "Superman. Czerwony syn"

Batman z „Superman. Czerwony syn”

Statuetka. Absurdalnie droga, bo kosztuje 2399 zł, ale też wysokość 57 cm robi wrażenie. Mnie zaś podoba się Batman w czapce-uszatce, bo to postać z komiksu „Superman. Czerwony syn”, czyli alternatywnej historii pióra Marka Millara, w której Człowiek ze stali jako dziecko ląduje nie w Stanach Zjednoczonych, ale na terenie Związku Radzieckiego. Mroczny Rycerz jest tu terrorystą walczącym z rządami towarzysza prezydenta Supermana.

Statuetka Iron Man

Statuetka Iron Man

Jeżeli ktoś nie ma jednak na zbyciu tak pokaźnej sumy, może spodoba mu się coś czterokrotnie tańszego, ale równie efektownego. Oto statuetka Iron Mana o wysokości 28 cm, w wersji odwzorowującej zbroję z filmu „Avengers: Czas Ultrona”. Jasne, sam obraz był średnio udany, ale Tony Stark i jego pancerz i tak robili wrażenie.

Mapa Śródziemia

Mapa Śródziemia

Może coś jeszcze skromniejszego? Tym razem gadżet dla miłośników także literatury – plakat odwzorowujący mapy, które znajdziecie w trylogii „Władca pierścieni”. Każdy miłośnik fantasy ma sentyment do tych rysunków, pewnie podobnie jak ja wielu z Was widziało fantastyczne światy po raz pierwszy ujrzało właśnie dzięki nim.

Sam chyba sprawię sobie taki i powieszę nad biurkiem. Akurat się za czymś rozglądałem.

Glamdring

Glamdring

Pozostając w Śródziemiu – jeżeli już wyruszać w podróż po fantastycznym świecie, wypadałoby się uzbroić. Co zaś lepiej ochroni nas przed orkami czy trollami, jeżeli nie oręż samego Gandalfa? Replikę kupicie już za około 1000 zł, wraz z zestawem do powieszenia na ścianie.

Choć ja sam jestem dumnym posiadaczem miecza Boromira. Ostrze jest szersze, przez co miecz cięższy, ale robi niezwykłe wrażenie.

miotła Firebolt

miotła Firebolt

Pozostając zaś w gronie czarodziejów, a przy okazji prezentując coś dla tych, którzy przemocą i bronią się brzydzą – może miotłę? Nie do zamiatania bynajmniej (choć pewnie można), ale do latania (nie polecam jednak skakać z czegoś wysokiego, by się przekonać), tak jak Harry Potter robił to w „Czarze ognia”, czyli czwartym filmie z serii. To na tej miotle uciekał przed smokiem rogogonem.

Cena nie jest niska, bo takie cacko kosztuje 1350 zł. Jeżeli jednak ktoś nie lubi mieczy…

Harry Potter - zestaw różdżek

Harry Potter – zestaw różdżek

I znowu coś dla miłośników magii, znowu dla fanów świata Harry’ego Pottera. Zdecydowanie dla kolekcjonerów, bo poza staniem na półce i prezentowaniem się efektownie wiele to te różdżki chyba nie robią. Choć z drugiej strony może jestem po prostu mugolem i to dlatego…

Zestaw jest o tyle interesujący, że wybrano nie różdżki bohaterów, a te o najciekawszych wzorach. Z bardziej znanych znajdziecie za to tę, którą posługiwał się Lord Voldemort – druga od prawej.

Kufel - "Władca Pierścieni"

Kufel – „Władca Pierścieni”

Na koniec zaś coś luźniejszego – i zdecydowanie dla dorosłych. Co tu dużo opisywać: oto kufel z Jedynym Pierścieniem w środku. Kosztuje niecałe 70 zł, a największą wadą jest fakt, że pewnego dnia zgłosić się po niego może dziewięciu upiornych gości ubranych w powłóczyste czarne szaty.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop