Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego - Blog coolturalny Marcina Zwierzchowskiego

25.07.2016
poniedziałek

Od King Konga do Króla Artura – nowe zwiastuny, które musicie obejrzeć!

25 lipca 2016, poniedziałek,

Wonder-Woman-Comic-Con-PosterW miniony weekend w San Diego grubo ponad 100 tys. osób bawiło się na Comic-Conie, a studia filmowe dwoiły się i troiły, by ogłaszać kolejne wielkie projekty i prezentować nowe materiały. Efekt: prawdziwy wysyp zwiastunów najbardziej wyczekiwanych filmów najbliższych miesięcy. Poniżej znajdziecie ich przegląd.

Mamy tu dwie kategorie materiałów. Zaczniemy od zupełnych nowości, czyli zwiastunów oferujących pierwsze spojrzenie na daną produkcję:

„Kong: Skull Island” (8 marca 2017 r.)

King Kong wraca i jest większy niż kiedykolwiek. Dlaczego? Bo Godzilla z filmu z 2014 roku była rekordowo duża, a ponieważ prawa do obu stworów ma jedno studio, postanowiono połączyć historie tych legendarnych monstrów. „Kong: Skull Island” nie będzie więc nową wersją starej historii, którą widzieliśmy już nie raz, ale nowym otwarciem dla tej postaci i zarazem fundamentem dla uniwersum potworów (to samo studio ma „Pacific Rim”).

W filmie z Kongiem z 2017 roku Godzilli jeszcze nie zobaczymy, ale będą Tomm Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Goodman i Brie Larson, która nie tylko wciąż lśni blaskiem zdobytego w tym roku Oscara, ale też właśnie została ogłoszona jako aktorka, która w Kinowym Uniwersum Marvela wcieli się w postać Captain Marvel.

Wonder Woman (premiera 22 czerwca 2017 r.)

Świetnie wyglądająca zapowiedź solowego filmu Wonder Woman, którą ostatnio widzieliśmy u boku Batmana i Supermana w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” – sam obraz nie wypadł szczególnie udanie, ale rolę Gal Gadot powszechnie chwalono. Pierwszy zwiastun „Wonder Woman” tylko podsyca zainteresowanie tym filmem.

„Justice League” (16 listopada 2017 r.)

Obraz bardzo wyczekiwany, którego fani kina komiksowego bardzo się obawiają. Dlaczego? Jak wspominałem wyżej, „Batman v Superman” nie spotkał się z ciepłym przyjęciem, „Justice League” stanowi natomiast jego bezpośrednią kontynuację, z tą samą ekipą i reżyserem za sterami.

Sam zwiastun prezentuje się naprawdę dobrze, świetną robotę robią postacie Flasha i Aquamana, nie sposób jednak nie odczuwać pewnego niepokoju, pamiętając, jak wiele błędów popełniono w „Świcie Sprawiedliwości”.

„King Arthur: Legend of the Sword” (22 marca 2017 r.)

Guy Ritchie opowiada swoją wersję legendy o Królu Arturze – potrzeba innej zachęty? Zwiastun w zasadzie potwierdza, że dostaniemy film z bardzo mocno odciśniętym piętnem Ritchiego, że nie będzie to klasyczne fantasy, ale coś… innego.

„Legend of the Sword” prezentuje się niezwykle zaskakująco, tym bardziej więc czekam na finalny efekt. To może być coś absolutnie niezwykłego i… absolutnie niestrawnego.

Teraz przejdziemy do nowych zwiastunów filmów, które do kin wejdą już w najbliższym czasie i których trailery już widzieliśmy. Po co więc oglądać kolejne? Bo te nowe są naprawdę udane. Najciekawsze z nich znajdziecie poniżej:

„Doktor Strange” (w Polsce 26 października 2016 r.)

Na ten film czekam z dwóch powodów: bo to kolejna odsłona Kinowego Uniwersum Marvela, którego jestem fanem, a także film z komiksową postacią, którą bardzo lubię. Nawet jednak gdybym nie wiedział, co to MCU i kim jest Doktor Strange, jestem przekonany, że po obejrzeniu tego trailera czekałbym na październik jak ośmiolatek na Gwiazdkę.

Wygląda na to, że Marvel chce nas znowu zaskoczyć, zwłaszcza wizualnie, i stara się iść nowymi ścieżkami. To się chwali, bo zaprezentowane z trailerze efekty specjalne wyglądają naprawdę dobrze i już nie mogę się doczekać, gdy zobaczę je na wielkim ekranie. Zapowiada się jeden z przebojów roku.

„Las”/”Blair Witch 2016” (w Polsce 16 września 2016 r.)

Bezapelacyjnie największe zaskoczenie ostatnich dni: niespecjalnie wyczekiwany horror „Las” okazuje się kontynuacją kultowego i przełomowego w historii kina „Blair Witch Project” – filmu, który kosztował gorsze, zarobił fortunę i odcisnął kolosalne piętno na filmowej grozie.

I wprawdzie w rok po premierze „BWP” do kin trafił już jeden sequel, czyli „Księga cieni: Blair Witch 2”, daleko mu było jednak do oryginału i przeszedł raczej bez echa. Nowy film zdaje się ignorować jego istnienie.

„LEGO® BATMAN: FILM” (9 lutego 2017 r.)

Jedną z gwiazd zaskakująco dobrego (fenomenalnego wręcz) filmu „LEGO® PRZYGODA” był Batman, a dokładnie jego klockowa wersja, który z miejsca podbił serca publiczności. Dlatego też w przyszłym roku dostaniemy jego solowy film, również utrzymany w zwariowano-komediowej tonacji.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” (w Polsce 18 listopada 2016 r.)

Murowany hit, czyli filmowy powrót do świata Harry’ego Pottera. Wprawdzie słynny czarodziej się w nim nie pojawi, bo akcja rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z serii książek, i tak zapowiada się jednak niezwykle ciekawie. Tym ciekawiej, że za scenariusz odpowiadała sama J.K. Rowling, możemy więc być pewni, że magiczny świat był w odpowiednich rękach.

W roli głównej niezwykle utalentowany Eddie Redmayne, co jest dodatkową zachętą.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop